Sadnete si FAQ

Kde vyrábate Tuli vaky?

Sme slovenská značka a všetky naše produkty vyrábame na Slovensku. Spolupracujeme so slovenskými dizajnérmi, máme vlastnú dielňu na šitie vakov aj vlastný sklad na ich plnenie.


Z akého materiálu vyrábate sedacie vaky?

Môžete si vybrať z rozličných materiálov: polyester, polyester vzor, základný polyester, universal, plait, square alebo luxury koženka. Všetky sú kvalitné, pevné a veľmi príjemné na dotyk. Luxury koženku, plait a square odporúčame do interiéru, polyester aj do exteriéru, pretože má vysokú odolnosť voči vode. Na terasy a záhrady sa výborne hodia Tuli vaky z polyester vzoru, základného polyesteru a universalu vďaka ich špičkovej UV stálosti.


Ako sa vaky čistia?

Úplne jednoducho. Záleží, z akého materiálu je váš Tuli vak a či má aj vnútorný obal.  Ak je z polyesteru bez vnútorného obalu, základného polyesteru alebo luxury koženky, stačí ho ručne pretrieť vlhkou handričkou, prípadne dočistiť vlhkou špongiou a jemným saponátom. Tuli vaky z polyesteru s vnútorným obalom, polyester vzoru, universalu, plaitu a square majú vnútorný obal, preto vonkajší môžete dať dole a vyprať v práčke na 40°C.


Vyrobíte mi aj vak podľa mojich predstáv?

S radosťou! Zabezpečíme potlač na želanie, prípadne pomôžeme aj s návrhom grafiky. Chcete mať na ňom obrázok, odkaz, vlastné logo, logoštítok alebo si želáte jedinečný tvar? Stačí nám dať vedieť a všetko zariadime.

Majú sedacie vaky aj vnútorný obal?

Závisí to od materiálu. Tuli vaky z polyester vzoru, universalu, plaitu a square majú vždy vnútorný obal, pretože sú mäkšie. Radi Vám vyrobíme vnútorný obal na akýkoľvek vak podľa vášho výberu. Stačí túto požiadavku zadať pri objednávke v e-shope. Výhodou vnútorného obalu je možnosť prať vonkajší obal v práčke.


Môžem Tuli vak použiť v exteriéri?

Určite áno. Veď „všade dobré, von najlepšie“ – také sú naše Tuli vaky! Pristanú každej záhrade či terase, sú výborným exteriérovým doplnkom. Špičkovú UV stálosť a dobrú vode odolnosť majú polyester vzor, základný polyester a universal. Polyester je vodeodolný materiál, len na slnku bledne. O svoj Tuli vak sa teda nemusíte báť ani počas dažďa. Nenechávajte ho však von celoročne a ak zmokne, presušte ho v suchej, teplej miestnosti. Vaky vyrobené z luxury koženky môžete takisto použiť v exteriéri, ale nikdy nesmú ostať na priamom daždi.


Dajú sa sedacie vaky dopĺňať?

Samozrejme. Na výber máte dva druhy náplní: veľkú, na najväčšie vaky Sofa, SuperModel, Smart, Kanoe alebo malú na menšie modely miniSofa, Tuli, Junior a iné.


Koľko stojí poštovné?

V rámci Slovenska, Českej republiky, Nemecka a Rakúska máme poštovné zadarmo pri objednávke nad 150€, pod 150€ stojí 6,99€. Chcete doručiť do inej krajiny? Cenník nájdete tu.

Sú Tuli vaky zdravotne nezávadné?

Áno, presne tak. Navyše, sú antialergické a odporúčané ortopédmi pre svoje relaxačné vlastnosti. Plníme ich čistými guľôčkami najkvalitnejšieho potravinárskeho polystyrénu, ktorý je zdravší, ako náplne z bežného stavebného polystyrénu. Podobné technológie a materiály sa dokonca používajú v zdravotníctve a potravinárstve.


Čím sú Tuli vaky naplnené?

Vnútro každého vaku tvorí polystyrénový granulát. Ten je vyrobený z najkvalitnejšieho a zdravotne nezávadného potravinárskeho polystyrénu, z ktorého sa napr. vyrábajú aj obaly na potraviny.


Prečo môj Tuli vak nemá presne taký rozmer, ako uvádzate?

Všetky rozmery udávame od švu po šev v nenaplnenom stave. Keď sa vak naplní, zmenší sa približne o 10% na každej strane. Neznamená to, že sme vám poslali menší vak, ako ste si objednali. Môžete si to jednoducho overiť, zmerajte obvodovú dĺžku od švu po šev a zistíte, že rozmery sedia. Samozrejme, pri používaní sa menia podľa toho, ako si Tuli vak naformujete.